Chmelové granule T-90

 • Alfa kyseliny: 4,9-5,5 %

Obsah alfa-kyselin se měří dvěma způsoby

  • HPLC
  • EBC 7,5

Chmel obecný (latinsky Humulus lupulus) je rod popínavých rostlin z čeledi konopovitých. Je neodmyslitelně spjata s pivem, i když s ním nebyla vždy spojována. A má mnohem zajímavější vlastnosti než jen dodávat hořkost nebo správné aroma některým nápojům.

Nabízíme vám vysoce kvalitní chmelové pelety typu 90, což znamená, že ze 100 kg sušených chmelových šištic Lubelski získáme po vyčištění, oprášení a dosušení prakticky asi 90 kg rozemletého a slisovaného granulovaného produktu.

Výrobek má širokou škálu použití

Použití výrobku při vaření piva:

Chmelové granule se používají stejně jako chmelové šištice a dodávají pivu hořkost a chmelový charakter. Množství granulátu, které se přidává do varné konvice, by mělo být vypočteno na základě obsahu alfa kyselin v daném granulátu, jehož použití se odhaduje na 30-35 %. V závislosti na odrůdě dodávají hořké granule pivu požadovanou hořkost a obvykle se vaří společně s mladinou po delší dobu, aby se dosáhlo co nejvyšší izomerizace a hořkosti. Aromatické granule se používají k dodání chmelového charakteru piva a obvykle se vaří s mladinou po kratší dobu, aby se nevyvařil všechen chmelový charakter.

Působení chmele můžeme shrnout v kostce:

 • Ospalost,
 • Zlepšení chuti k jídlu,
 • Sedativum,
 • Diastolická,
 • Antibakteriální,
 • Usnadňuje trávení.

Stres je jedním z faktorů, které nepříznivě ovlivňují náš organismus a jsou také příčinou a podkladem některých civilizačních chorob. Je definována jako narušení duševní a tělesné rovnováhy. Mezi jeho účinky patří nervozita, podrážděnost, problémy se spánkem a nespavost.

Chmelové šištice i lupulin obsažené v našich chmelových granulích mají uklidňující účinky, a proto je doporučujeme lidem, kteří žijí v neustálém stresu, jsou nervově vyčerpaní a mají problémy s usínáním. Hořké látky obsažené ve chmelu stimulují vylučování slin a žaludečních šťáv a usnadňují trávení a vstřebávání potravy. Chmel se proto může používat i při žaludečních potížích. Díky svým bakteriostatickým vlastnostem se doporučuje také jako pomocný prostředek při léčbě bakteriálních infekcí.c

Některé z našich návrhů na použití nabízených chmelových pelet:

Použití v potravinářství:

Chmelový čaj pro dobrý spánek a další. Do sklenice nasypte přibližně 2 g (čajovou lžičku) chmelového granulátu, zalijte vroucí vodou, spařte pod pokličkou, sceďte a vypijte po částech. Při večerním pití má čaj uklidňující účinky, zmírňuje napětí, nervozitu, pomáhá usnout a hluboce spát. Bojuje proti nespavosti zejména u žen v menopauze. Velmi důležité je, že pití čaje nezpůsobuje ospalost, kterou člověk pociťuje po užití prášků na spaní.

Přípravky z chmelových šištic mají také trávení zlepšující, gastrointestinální diastolické a diuretické vlastnosti. Nálev užívaný během dne nalačno povzbuzuje chuť k jídlu, působí proti zažívacím potížím a nadýmání a stimuluje vylučování trávicích šťáv. Pro zlepšení chuti ji lze obohatit přidáním meduňky, máty nebo citronu s medem.

Kosmetické použití:

Chmel je součástí šamponů a krémů na obličej. Výtažky z granulí chmelových šištic snižují vypadávání vlasů. K tomuto účelu lze dvě polévkové lžíce granulí šišky nasypat do 1 sklenice vody a vařit asi 30 minut. Nechte půl hodiny odstát, slijte vodu, poté surovinu znovu zalijte 250 g vody a vařte 30 minut. Odstavte a sceďte. Smíchejte výtažky a vmasírujte je do pokožky hlavy. Přiložte ručník na 15-20 minut a opláchněte.

Pivní oplach má podobné vlastnosti, ale výtažek z granulí chmelových šištic má pro naše vlasy více kumulativních výživných látek. Jednou týdně si jím jednoduše opláchněte hlavu. Vaše vlasy budou plné lesku. Naše babičky tento oplach úspěšně používaly vícekrát.

Díky antimykotickým, antibakteriálním a protizánětlivým účinkům je tonikum z chmelových granulí vynikající pro péči o pleť s akné.

Vzhledem k estrogenním účinkům chmele se jeho použití v krémech proti vráskám stále více prosazuje. Výtažky z chmele zpomalují stárnutí pleti a tvorbu vrásek. Dodávají také pleti zářivý lesk a redukují povrchovou pleť.

Další možnosti využití chmelových pelet najdete na našem blogu na adrese www.nbminerals.com, kde propagujeme zdravé produkty pro každodenní použití bez použití všudypřítomných chemikálií.

VAROVÁNÍ.

 • Nepoužívejte během těhotenství a kojení.
 • Možné interakce s antidepresivy.
 • Anafrodiziakální účinnost není zanedbatelná.

Přípravky z chmele se nedoporučují osobám, které jsou na tuto rostlinu alergické, a z důvodu účinků navozujících spánek před jízdou.

Při výrobě rozlišujeme tyto fáze

 • výběr certifikovaných šarží chmele s požadovanými kvalitativními parametry.
 • homogenizace dávek chmelových šištic v pásovém homogenizátoru.
 • separace cizích materiálů (pneumatický magnetický čistič).
 • sušení chmele v pásové sušárně na vlhkost nižší než 9 % proudem horkého vzduchu.
 • chlazení sušených šišek před mletím
 • mletí chmele na šlehači
 • homogenizace chmelového prášku v míchačce
 • granulace prášku v kruhovém granulátoru
 • chlazení chmelových pelet na pásovém chladiči
 • homogenizace chmelových pelet v zásobníku
 • balení granulátu

Použití pelet T 90 zajišťuje lepší využití chmele, větší homogenitu a snižuje náklady na skladování a přepravu ve srovnání s chmelovými šiškami.

Buďte zelení

Náš výrobek je balen do papírových sáčků s co nejtenčí fóliovou vložkou, která chrání před vlhkostí a kterou lze oddělit od papírové vrstvy.

V zájmu ochrany životního prostředí se snažíme omezit používání plastů na minimum.

Kde koupit?

Seznam míst, kde si můžete koupit náš produkt

Spolupráce

Máte zájem o prodej našeho produktu?

Skvělé hnojivo a přípravek na ochranu rostlin.Doporučuji všem majitelům pozemků.Po aplikaci/ poprvé na jaře/ jsem zaznamenal lepší úrodu rajčat,česneku.Nyní jsem ho použil jako hnojivo před podzimním okopáváním pozemku.V zimě ho budu aplikovat na mizející sníh na trávnících.

Zákazník

Slušné a profesionální služby. Velmi dobrý a především fungující produkt. Doporučuji

Zákazník

Nakupování na nejvyšší úrovni. Doporučuji

Zákazník

Blog

Nejnovější zprávy