Chmelové pelety pro koně

ZKLIDNĚNÍ NERVŮ A HYPERAKTIVITY

Ačkoli je chmel známý především jako jedna ze čtyř složek piva, jeho první využití bylo jako léčivá rostlina. Nálev z chmelových šištic má sedativní, diuretický, diastolický, analgetický a posilující účinek na organismus.

Účinné složky chmelových šištic jsou: silice 1-3 %, třísloviny cca 4-5 %, pryskyřice – cca 10 %, myrcen – terpenový alkohol a jeho estery vázané na kyseliny; dále humulon = alfa-hořká chmelová kyselina; lupulon = beta-hořká chmelová kyselina; chinony, asparagin, cholin, triterpen – hopanon, chalkony, flavonoidy (kvercetin). Čistý lupulin obsahuje silici (4-6 %), pryskyřice (40-50 %), vosky (15-25 %).

Chmelové šištice a lupulin (sekreční žlázy chmele) brání přenosu podnětů do nervového systému, tlumí funkci mozkové kůry a mají sedativní účinek. V lidovém léčitelství se proto extrakt z chmelových šištic již dlouho používá při stavech zvýšeného napětí, úzkosti a nervové hyperaktivity. Používá se v uklidňujících směsích pro koně.

Byliny v této směsi mají uklidňující účinek na nervový systém koní. Tlumí nadměrnou aktivitu neuronů a zlepšují jejich přenos, podporují zklidnění organismu, soustředění a mají mírný sedativní účinek. Složení také podporuje regeneraci centrálního nervového systému po stresových situacích. Mají na klisny v říji stabilizující účinek na náladu. Doporučuje se pro použití u koní vystavených stresovým situacím, plachých, roztěkaných, ve stavech napětí a úzkosti. U koní s psychickými i fyzickými (svalovými) problémy s relaxací. Zejména u koní, kteří vykazují příznaky, jako je svalové napětí, depresivní stavy, přehnaná reakce na prostředí, vzrušení, přecitlivělost na dotek, skřípání zubů.

Preventivně: dospělí koně 50 – 80 g granulí denně, hříbata a poníci 25 – 40 g granulí denně. V závislosti na závažnosti příznaků lze denní dávku po konzultaci s veterinárním lékařem zdvojnásobit.

Recept na čaj: 30 g granulí zalijte přibližně 0,5 litru převařené vody. Pod pokličkou nechte 10 minut louhovat. Když nálev vychladne, nalijte ho i s roztokem do tvrdého krmiva nebo ho dejte koni vypít. Množství vody upravte podle toho, co váš kůň preferuje.

Bylinky zařazujte do denní stravy koně postupně a sledujte reakce organismu. Po měsíci používání udělejte alespoň týdenní přestávku. Pelety lze podávat v suchém stavu jako doplněk krmiva nebo pamlsek. V zimním období se dosahuje skvělých výsledků podáváním ve formě infuze. Příjem teplých tekutin má na trávicí systém koně uklidňující účinek a upravuje vodní bilanci v těle.

Nedoporučuje se pro hříběcí klisny.

Složení: chmelové šištice 100%.

Dávkování: 50 – 80 g denně na 500 kg koně.

Upozornění: Nepoužívat u březích klisen.

Buďte zelení

Náš výrobek je balen do papírových sáčků s co nejtenčí fóliovou vložkou pro ochranu proti vlhkosti, kterou lze oddělit od papírové vrstvy.

V zájmu ochrany životního prostředí se snažíme omezit používání plastů na minimum.

Kde koupit?

Seznam míst, kde si můžete koupit náš produkt

Spolupráce

Máte zájem o prodej našeho produktu?

Skvělé hnojivo a přípravek na ochranu rostlin.Doporučuji všem majitelům pozemků.Po aplikaci/ poprvé na jaře/ jsem zaznamenal lepší úrodu rajčat,česneku.Nyní jsem ho použil jako hnojivo před podzimním okopáváním pozemku.V zimě ho budu aplikovat na mizející sníh na trávnících.

Zákazník

Slušné a profesionální služby. Velmi dobrý a především fungující produkt. Doporučuji

Zákazník

Nakupování na nejvyšší úrovni. Doporučuji

Zákazník

Blog

Nejnovější zprávy